«مشاوره و ارزیابی رایگان شنوایی به مناسبت روز جهانی شنوایی در کلینیک شنوایی شناسی ساج»

«مشاوره و ارزیابی رایگان شنوایی به مناسبت روز جهانی شنوایی در کلینیک شنوایی شناسی ساج»

سوم مارچ برابر با ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۷، روز جهانی شنوایی با شعار «شنوایی خود را ارزیابی کنید» است. به مناسبت این روز، در سراسر دنیا برنامه هایی برای آموزش های همگانی شنوایی و توجه به لزوم ارزیابی های دوره ای به ویژه در بزرگسالان بالای ۵۰ سال و کودکان با اختلالات مزمن گوش میانی و … انجام میشود تا بتوان از عوارض جدی کم شنوایی در زندگی اجتماعی و حافظه و شناخت مبتلایان، پیشگیری کرد.
متخصصان کلینیک شنوایی شناسی ساج نیز، ارزیابی های رایگان شنوایی را در روز یکشنبه بعداز ظهر مورخ ۹۷/۱۲/۱۲ به هم میهنان عزیز ارائه میکنند تا همچون همیشه برترین امکانات را برای مراجعان محترم درمانگاه ساج، مهیا سازند.

درمانگاه شبانه روزی ساج، کلینیک شنوایی شناسی، مورخ ۹۷/۱۲/۱۲ از ساعت ۱۸ عصر
۲۲۱۱۸۴۷۵
«علل و درمان وزوز گوش»

وزوز گوش یا تینیتوس به معنای شنیدن اصواتی بی معنا و بدون منبع خارجی در گوش یا سر است.
وزوز گوش می تواند عامل فیزیولوژیک داشته باشد و مربوط به شنیدن اصوات طبیعی بدن مثل گردش خون یا انقباض عضلات بدن و …باشد که معمولاً در یک محیط کاملا ساکت و همراه با گوش دادن دقیق در افراد دیده می شود و به دنبال انسداد مجرای خارجی گوش توسط هر نوع عامل خارجی یا جرم گوش، تشدید می گردد.
اما وزوزهای پاتولوژیک که به دنبال آسیب یا اختلالی در عملکرد بخشی از بدن رخ داده اند، علل بسیار متنوعی دارند. اختلالات عصبی، اختلالات قلبی-عروقی، مشکلات شنوایی، اختلالات روان شناختی، کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی، عوارض جانبی برخی داروها، مشکلات فک وصورت، نامناسب بودن میزان قند یا چربی خون، بالا بودن فشارخون و … همگی می توانند از دلایل احتمالی بروز وزوز باشند. اما شایع ترین علت وزوز، وجود مشکلاتی در بخش های مختلف دستگاه شنوایی است.
وزوز از شایع ترین علائم همراه با ضایعات شنوایی است از این رو بیماری های مرتبط با سیستم شنوایی به عنوان مهم ترین عوامل ایجاد کننده وزوز در تمامی جوامع، به شمار می روند. آسیب در هرکدام از قسمت های گوش خارجی، گوش میانی و گوش داخلی، می تواند همراه با رخداد وزوز گوش باشد.
چه مشکلاتی در دستگاه شنوایی، باعث ایجاد وزوز می گردد؟
انواع کم شنوایی انتقالی (اختلال در گوش خارجی و/یا گوش میانی)، کم شنوایی های حسی-عصبی (اختلال در گوش داخلی و عصب شنوایی)، کم شنوایی آمیخته (مشکل همزمان در سیستم های انتقالی و حسی-عصبی) و کم شنوایی های مرکزی (اختلال در مراکز پردازش شنوایی) می توانند درجاتی از وزوز گوش را به همراه داشته باشند.
از جمله بیماری های شایع دستگاه شنوایی و تعادل که می توانند باعث بروز وزوز گوش شوند میتوان به اتوسکلروز، من یر، شوانومای دهلیزی، اوتیت مزمن، سرومن فشرده شده، پیرگوشی، کم شنوایی ناشی از نویز و … اشاره کرد که به دنبال تشخیص و درمان به موقع از سوی متخصص، امکان حذف یا کنترل وزوز گوش نیز وجود دارد.

گرچه برای آنکه بهترین شیوه درمانی برای کمک به فرد مبتلا به وزوز انتخاب شود، باید به طور ویژه به دنبال عامل ایجاد کننده وزوز و درمان آن بود ولی در بسیاری موارد، علت مشخص و قابل درمانی برای وزوز یافت نشده یا علیرغم درمان عامل احتمالی، فرد همچنان از وجود وزوزگوش شکایت دارد. انجام ارزیابی های وزوز گوش و دریافت راهکارهای مدریتی و درمانی وزوز گوش از سوی شنوایی شناسان فعال در حوزه وزوز گوش، ضروری است.
درمان و کنترل وزوز گوش
همان طور که اشاره گردید در بسیاری از موارد با رفع اختلال اصلی و درمان آن ، وزوز نیز که علامتی ناشی از آن اختلال بوده است، تا حدی مرتفع می گردد ولی همواره شناخت عامل اصلی ایجادکننده وزوز و در برخی موارد از بین بردن قطعی عامل یا عوامل مسبب وزوز، امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین هیچ گونه درمان قطعی و مشترکی برای بهبود تمامی انواع وزوز وجود ندارد و برخی راهکارهای دارویی و مدیریتی به منظور بهبود و کاهش آزاردهندگی آن مدنظر قرار گرفته اند که موجب کاهش و گاهی حذف وزوزگوش می گردند.

انجام ارزیابی های تخصصی وزوز گوش و تعیین میزان آزاردهندگی آن در هر فرد، به تعیین راهکار موثر در هر فرد کمک میکند. راهکارهای غیردارویی میتوانند شامل صوت درمانی، درمان های رفتاری- شناختی، کاربرد تحریک الکتریکی، لیزردرمانی و … باشد. با توجه به ماهیت پیچیده وزوز، انتخاب راهکار مناسب برای هرفرد باید زیر نظر متخصصان و شنوایی شناسان و دیگر متخصصان حاضر در تیم ارزیابی و مدیریت وزوز گوش انجام پذیرد.
در چه مواردی نیاز به ارزیابی وزوز گوش وجود دارد؟
وجود وزوز یکطرفه (در یک گوش)
شروع ناگهانی وزوز گوش
وجود وزوز گوش همراه با مشکلات شنوایی
وجود وزوز گوش همراه با سرگیجه و اختلالات تعادلی
وقوع وزوز گوش به دنبال قرارگیری در معرض اصوات بلند
افزایش تدریجی شدت دریافتی وزوز گوش
آزاردهندگی وزوز گوش
وجود مشکلات درک شنوایی یا اختلال در تمرکز به دنبال وزوز گوش
اختلال در خواب به علت وزوز گوش
با توجه به علل و بیماری های متفاوت زمینه ساز وزوز گوش و این حقیقت که در بسیاری موارد، وزوز گوش اولین علامت بالینی این بیماری ها می باشد، مراجعه جهت ارزیابی و مشاوره وزوز گوش بسیار حیاتی است.

خدمات مشاوره و ارزیابی تخصصی وزوز گوش، روزهای یکشنبه و پنجشنبه در کلینیک شنوایی شناسی ساج به مراجعان ارائه می گردد.

ویزیت بیماران سرطان کبد

ویزیت و درمان بیماران سرطانی کبد
پانکراس و دستگاه گوارش

با حضور پرفسور کیانمنش
ودکتر آرمان آقایی از فرانسه

به مدت محدود

ارتباط بین کبد چرب و سرطان کبد

کبد به هضم غذا کمک می‌کند و به رساندن انرژی، ویتامین ‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ ها و فیبرها به بدن کمک می ‌کند و ضایعات ناشی از پردازش را برای دفع ارسال می کند. داشتن بدن سالم و رژیم غذایی سالم بسیار مهم است که بتوانید سلامت کبدتان را حفظ کنید. کبد شما می ‌تواند به وسیله ویروس ‌ها و یا مصرف نوشیدنی های الکلی و غذاهای خیلی چرب آسیب ببیند.

اگر در کبدتان یک عارضه یا مشکل، به طور مداوم وجود داشته باشد می‌تواند باعث سیروز و یا سرطان کبد شود که بیشتر در مورد انباشته شدن چربی در سلول های کبد صدق می ‌کند که به آن کبد چرب گفته می شود.

سلول‌ های چربی کبد می ‌توانند منجر به مشکلاتی در کبد شوند که آن را ضعیف کرده و زندگی شخص را تهدید می کند. علائم معمول یک اختلال عملکرد کبد می ‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • زردی
 • درد و تورم شکم
 • ورم پاها و قوزک پا
 • تیره تر شدن رنگ ادرار
 • خارش در پوست
 • کم شدن اشتها

 

اینها برخی از علایم اختلالات کبد هستند. در صورتی که فردی این نشانه ها را در خود ببیند باید سریعا با پزشک مشورت کند تا درمان شود. اختلال عملکرد کبد می تواند با تشخیص زودهنگام، درمان شود.

 عوامل و عوامل خطر

ما دقیقا نمی ‌دانیم چه چیزی موجب این بیماری می‌ شود، اگرچه ما از چندین عامل خطر سرطان کبد آگاه هستیم. اغلب این عوامل خطر به زخم شدن (سیروز) کبد منجر می ‌شود، اگرچه سرطان کبد ممکن است بدون سیروز نیز توسعه پیدا کند.

شایع ‌ترین عامل خطر سرطان کبد، یکی از اشکال هپاتیت است. گمان می ‌رود که هپاتیت B و هپاتیت C عامل حدود ۸۵ درصد سرطان کبد در سراسر جهان باشند. برخی از عوامل خطر دیگر سرطان کبد عبارتند از:

 

مصرف الکل و سیگار: مصرف مشروبات الکلی طولانی ‌مدت به وضوح با توسعه سیروز ارتباط دارد و همچنین می ‌تواند خطر سرطان کبد را افزایش دهد. هم چنین به نظر می‌ رسد که سیگار کشیدن خطر را افزایش می ‌دهد، به ویژه زمانی که با دیگر عوامل خطر مانند هپاتیت B ترکیب می ‌شود.

تاریخچه خانوادگی و بیماری ‌های ژنتیکی: اگر شما یک عضو خانواده داشته باشید که سرطان کبد داشته باشد، احتمال خطر مبتلا شدن در شما بالاتر از حد میانگین می شود. کسانی که بیماری ‌های ژنتیکی مانند هموکروماتوز و  ویلسون دارند نیز در خطر مبتلا شدن هستند.

شرایط پزشکی: شرایط پزشکی که خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش می‌دهد شامل اسکلروز اولیه ، سیروز اولیه ، بیماری کبد و دیابت است.

قرار گرفتن در معرض مواد سمی غیر معمول:  قرار گرفتن در معرض آفلاتوکسین ها  – سموم آزاد شده از قارچ ‌ها که به طور نامناسب کشت می‌شوند، عامل مهمی برای سرطان کبد است.

ارتباط بین کبد چرب و سرطان کبد

کبد چرب معمولا باعث آسیب رسیدن به کبد می شود و تهدیدی برای سلامتی کبدتان می باشد. برخی از بیماران مبتلا به کبد چرب، التهاب کبد را نیز توسعه می ‌دهند. در طول زمان، التهاب کبد ممکن است منجر به سیروز و یا زخم کبد شود. سیروز عوامل خطر برای هپاتوسلولار هستند که شایع ‌ترین شکل سرطان کبد است.

ما هنوز نمی ‌دانیم چرا برخی از بیماران مبتلا به کبد چر،  سرطان کبد را توسعه می دهند در حالیکه بعضی دیگر از بیماران چنین عارضه ای را مشاهده نمی کنند، اما می‌ دانیم که چاقی، سندروم متابولیک، دیابت و هپاتیت می‌تواند این خطر را افزایش دهد در نتیجه تغییرات چربی در کبد منجر به رشد سرطان کبد می شود، به خصوص اگر این شرایط در سنین پایین رخ دهد.

 

ممکن است که کبد چرب روزی به عنوان عامل اصلی سیروز، بزرگ ‌ترین عامل خطر ابتلا به سرطان کبد شناخته شود.

درمان چاقی مفرط:

کبد، یک اندام انعطاف ‌پذیر با توانایی ایجاد تغییر در میزان چربی خود و جایگزینی سلول ‌های آسیب ‌دیده با گونه‌های جدید و سالم است. بنابراین، موارد خفیف این بیماری، می ‌تواند با تغییر سبک زندگی و ایجاد عادات غذایی سالم مانند پیروی کردن از یک رژیم سالم و متعادل، کاهش وزن، محدود کردن یا اجتناب از نوشیدنی های الکلی و شرکت در یک برنامه ورزش منظم بهبود یابد.

بهترین دفاع در برابر هر مشکل کبدی، سبک زندگی سالم است. اگر فکر می‌ کنید که در معرض خطر کبد چرب و سرطان کبد قرار دارید، با پزشک خود درباره روش هایی که می ‌توانید برای محافظت از کبد خود به کار ببرید، صحبت کنید.

درمان:

گزینه‌های درمان موجود برای سرطان کبد به مرحله بیماری، سلامت عمومی شما و موارد دیگر بستگی دارد. گزینه‌های درمان به دو دسته تقسیم می‌شوند:

درمان سیستمیک

این نوع درمان، سلول‌ های سرطانی را درمان می‌ کنند و گزینه درمانی اصلی سرطان ‌های پیشرفته کبد هستند.

گزینه ‌ها شامل:

شیمی درمانی: ترکیب مختلفی از داروهای شیمی درمانی وجود دارد که ممکن است برای سرطان کبد تجویز شود. شیمی درمانی با حمله سریع به سلول های جدا شده در بدن کار می کند. متاسفانه، سلول های طبیعی در بدن وجود دارند که به سرعت در حال تقسیم است، که موجب عوارض شناخته شده شیمی درمانی مانند ریزش مو و افزایش خطر ابتلا به عفونت می شود.  شیمی مغز یک روش است که در آن شیمی درمانی به طور مستقیم به یک شریان بزرگ که به کبد وارد می شود، صورت می گیرد. شیمی مغز می تواند به عنوان درمان اصلی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین برای کم کردن رشد تومور در حالی که فرد در انتظار پیوند کبد است نیز کاربرد دارد.

پیوند کبد: کبد بیمار برداشته می‌شود و بخشی یا کل یک کبد سالم را جایگزین می ‌کنند. این ممکن است گزینه مناسبی برای کسانی باشد که مبتلا به بیماری‌ های گسترده هستند و در درمان های دیگر شکست خورده اند.

تزریق اتانول پوستی: این شامل تزریق الکل به کبد می ‌شود و یک روش نسبتا ایمن برای تومورهای کوچک است، اما عمدتا توسط درمان تندی ضربان قلب در سال‌ های اخیر جایگزین شده‌ است.

در کلینیک شبانه روزی ساج به سلامتی و درمان بیماری ها توجه بسیاری می شود که در این راستا از جناب آقای پروفسور کیانمنش _ فوق تخصص جراحی کبد، پانکراس و سرطان _ در بازه زمانی دهم تا پانزدهم آذرماه دعوت به عمل آمده است تا به کلینیک و پلی کلینیک ساج تشریف بیاورند . این مرکز شامل 6 تخت اورژانس تحت نظر برای بیماران با حضور پزشک مقیم در بخش اورژانس و مجهز به اتاق عمل جهت انجام جراحیهای سرپایی در طی شبانه روز می باشد.

جدیدترین روش های درمان زخم

کلینیک زخم 

مرکز درمان زخمِ یک برنامه جامع مدیریت تخصصی از زخم را توسط پزشکان آموزش دیده در زمینه مراقبت و درمان زخم های پیشرفته ارائه می دهد، از جمله روش های درمانی زخم در کلینیک تخصصی زخم  عبارتند از دبریدمان تخصصی زخم، وکیوم تراپی زخم، اوزون تراپی، لیزر درمانی، سلول درمانی، لایت تراپی و استفاده از پانسمان های نوین زخم. سایر خدمات عبارتند از آموزش تغذیه مناسب به بیمار، آموزش مدیریت بیماری دیابت و مراجعه به منزل بیمار، جهت درمان خانگی که این روش برای درمان بیمارانی که مبتلا به زخم بستر هستند، بسیار مناسب است.

 

 

چه زمانی باید به کلینیک زخم  مراجعه کنید؟

زمانی که دارای یکی از شرایط خاص زیر باشید، می توانید به مرکز درمان زخم ما مراجعه کنید:

 • انواع زخم مزمن: زمانی که دچار زخمی هستید که به آرامی التیام می یابد و یا علائمی از پیشرفت درمان ندارد مانند زخم دیابتی، زخم پای دیابتی، زخم بستر و …
 • زخم های جراحی که باز شده اند
 • زخم های که در پی گردش خون ضعیف ( نارسایی شریانی ) ایجاد شده اند
 • آسیب های پوستی و زخم های باز ناشی از درمان رادیوتراپی
 • نیاز به پیوند پوست یا فلپ جراحی دارید
 • عفونت استخوان ( استئومیلیت )
 • زخم های ناشی از تصادف ( تروما )

 

موفقیت در کلینیک زخم  ثابت شده است

نتایج درمان زخم کلینیک زخم  چشمگیر است، زیرا بیشتر زخم های مزمن در عرض چند هفته در مرکز ما بهبود می یابند.

 

جدیدترین روش های درمان زخم در مرکز زخم  موجود است

در مرکز درمان زخمِ، روش درمان مناسب برای التیام زخم شما در نظر گرفته خواهد شد. متخصص زخم ممکن است برخی از درمان های زیر را تجویز کند:

 • دبریدمان زخم ( حذف بافت مرده یا آسیب دیده )
 • استفاده از پانسمان های نوین زخم
 • وکیوم تراپی زخم
 • سلول درمانی
 • پیوند پوست و…

هر زخم ناشی از مجموعه ای پیچیده و منحصر به فرد از شرایط است. مشکلات سلامتی دیگر اغلب باعث پیچیده شدن مراقبت از زخم می شود مانند عفونت بعد از جراحی، بیماری دیابت یا جراحات ناشی از تروما. درمانگران زخم ما در درمان بیماران با انواع زخم ها و بیماری ها، تخصص دارند. هر آنچه که برای بهبود کامل زخم شما لازم باشد، کلینیک زخم  برای شما فراهم کرده است.

 

تا بهبود کامل در کنار شما هستیم

ممکن است به هر دلیلی این شرایط پیش آید که بیمار جلسه بعدی مراجعه خود را فراموش کند. گاهی اوقات ممکن است این مسئله در پی یک فراموشی ساده باشد. گاهی اوقات نیز ممکن است برخی از بیماران فکر کنند که دیگر خطر جدی آنها را تهدید نمی کند و هم اکنون به طور کامل شفا یافته اند و دیگر نیاز به ادامه ی درمان زخم ندارند. هرچه که باشد، کلینیک زخم یک برنامه برای تشویق بیماران به بازگشت به کلینیک برای بازدیدهای بعدی دارد.

در این برنامه ما به مانند عضوی از خانواده شما، در فرآیند حیاتی بهبود زخم عمل می کنیم، ما تمام جلسات مراجعه ی شما را پیگیری و یادآوری خواهیم کرد، برای ایجاد درک اینکه شما به کمک نیاز دارید و ما بهترین فرصت را برای درمان کامل زخم شما فرآهم می کنیم، تلاش خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

درمانگر متخصص زخم و اسکار، مدرک آکادمیک مدیریت زخم از جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، عضو انجمن جهانی زخم استرالیا ( wcet)، استاد بالینی دوره‌های تخصصی زخم، عضو رسمی انجمن زخم و استومی ایران

 

آدرس کلینیک ساج :

سعادت آباد، شمال چهار راه سرو، بلوار پاکنژاد، تقاطع یادگار امام، پلاک ۱

تلفن های کلینیک ساج :

۰۲۱-۲۲۱۱۸۴۷۵ , ۰۲۱-۲۲۱۱۲۳۰۰ , ۰۲۱-۲۲۱۱۵۹۹۰

سونوگرافی و رادیولوژی: ۰۲۱۲۲۱۱۱۳۷۸ همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۰:۳۰

فیزیوتراپی: ۰۲۱۲۲۱۱۱۳۶۸ همه روزه از ساعت ۲۰-۸ و پنج شنبه ها تا ۱۸

آزمایشگاه: ۰۲۱۲۲۱۱۴۹۹۳ همه روزه حتی جمعه ها

داروخانه: ۰۲۱۲۲۱۱۳۳۱۶

دندانپزشکی: ۰۲۱۲۲۱۱۷۳۲۵

عینک سازی: ۰۲۱۲۲۱۱۱۳۵۲

شبکه های اجتماعی :

تماس با اپراتور تلگرام : sajclinic_com@

کانال اطلاع رسانی تلگرام : sajclinic@

صفحه اطلاع رسانی اینستاگرام : sajclinic@

 

مقدم جناب آقای پرفسور کیانمنش

مقدم جناب آقای پرفسور کیانمنش

فوق تخصص جراحی کبد، پانکراس و سرطان
ریاست دپارتمان جراحی دانشگاه CHU DE REMIS
دبیر انجمن جراحان غدد اروپا را در فاصله زمانی دهم تا پانزدهم آذرماه در کلینیک و پلی کلینیک ساج
گرامی میداریم.

از بیماری ام اس چقدر میدانید؟

کلینیک فوق تخصصى بیمارى MS و بخش آزمایشگاه
از جمله پلی کلینیک های شبانه روزی سعادت آباد، میتوان به ساج اشاره کرد که فعالیت خود را از سال 1387 آغاز کرده است. هدف اصلی این پلی کلینیک، ارتقا سطح سلامت جامعه و خدمت یه هموطنان عزیز می باشد. مهمترین سیاست این مرکز درمانی ارائه خدمات بخش سلامت بصورت شبانه روزی به همشهریان عزیز با بالاترین سطح کیفی می باشد و سعی گردیده است که همواره خدمات رسانی به مراجعین این مرکز همگام با استانداردهای روز جهان در حیطه سلامت و تندرستی باشد و از این رو همواره در حال ارتقاء هر چه بیشتر کیفیت خدمات دهی به همشهریان عزیز می باشیم.
پلی کلینیک چیست؟
به مطبی گفته می شود که دارای کلینیک های درمانی زیادی در زمینه های مختلف بوده و بیماری ها از جوانب مختلف در آنجا درمان می شود. در پلی کلینیک ها، آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی نیز وجود دارد.
پلی کلینیک ساج نیز از کلینیک های درمانی مختلفی تشکیل شده که از جمله آنها میتوان به کلینیک فوق تخصصى بیمارى MS و بخش آزمایشگاه اشاره کرد.
تجهیزات پلی کلینیک ساج
تجهیزات این مرکز در تمام بخش‌ها با کیفیتی بالا و معتبر دارای استاندارد جهانی و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان است.
آزمایشگاه موجود در این پلی کلینیک
آزمایشگاه درمانگاه چند تخصصی ساج (طرف قرارداد با بیمه های درمانی) مجهز به بخش های تخصصی بوده و کلیه تست ها به صورت پایه یا اور‍ژانسی مورد پذیرش می باشد.
با تکیه بر عوامل فنی، تجهیزات کارآمد و نیروی متخصص، صحت و دقت تست های انجام شده مورد تایید مراجع ارشد نظارتی و استاندارد می باشد که عامل مؤثر بر رضایت مشتریان و عملکرد آزمایشگاه بوده است.
استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین و کارآمدترین امکانات از مرحله نمونه گیری تا تفسیر جواب باعث شده این مرکز از پتانسیل بالایی برای خدمات رسانی به بیماران و مراجعین گرامی برخوردار باشد.
با تکیه بر همین پتانسیل، این مرکز علاوه بر سابقه ،آماده انجام تست ها با شرایط خاص می باشد:
• نمونه گیری در محل توسط نیروی متخصص
• نمونه گیری از کودکان و نوزادان
• انجام تست های سری و سر پایی برای بیماران خاص
• عقد قرارداد پایش و بررسی درمان بیماران دیابتی، فشار خون و بیماری های مزمن
• نمونه گیری از شرکت ها وسازمان ها در مورد پایش سلامت کارکنان با تسهیلات ویژه
• نمونه گیری سرپایی از مدارس و مهد کودک ها
• عقد قرارداد با شرکت ها و سازمان ها در رابطه با انجام تست های استخدامی (اعتیاد، دیابت، فشار خون و…)
تشخیص طبی: بیوشیمی، هورمون، خون شناسی، ایمونولوژی، میکروب شناسی، قارچ شناسی، انگل شناسی، پاپ اسمیر و غربالگری جنین
انجام کلیه آزمایشات روتین، اختصاصی، اورژانس و تست بارداری و گروه خون در اسرع وقت زیر نظر گروه متخصصین انجام می گیرد.
کلینیک مغز و اعصاب ساج
در بخش مغز و اعصاب این مجموعه تمام خدمات زیر به صورت تخصصی توسط پزشکان متخصص ارائه می گردد:
• درمان آسیب های عصبی
• اختلالات خواب
• اختلالات مادرزادی دستگاه عصبی
• درمان فلج عصب صورتی
• فلج اندام ها ،درمان سردرد، سرگیجه و میگرن
• درمان درد های ستون فقرات، درد سیاتیک و سایر بیماری های مغز واعصاب
• کمک به کنترل بیماری های آلزایمر،ام اس ،صرع ،تشنج و ……
• گرفتن نوار مغز توسط متخصص
• نوار عصب و عضله به کلینیک مغز و اعصاب

در کنار کلینیک مغز و اعصاب، کلینیک فوق تخصصى بیمارى MS نیز فعالیت خود را شروع کرده و با همکاری با بخش آزمایشگاه، به کنترل این بیماری پرداخته است. در مورد بیماری MS چقدر می دانید؟ بیایین اندکی به بررسی این بیماری بپردازیم.
بیماری MS چیست؟
مولتیپل اسکلروز یا MS، یک بیماری عصبی پیشرونده غیر قابل پیش بینی است که بر سیستم عصبی مرکزی، از جمله مغز، نخاع و اعصاب بینایی تاثیر می گذارد. حدود 400000 نفر در ایالات متحده به بیماری MS دچار هستند. این بیماری معمولا بین سنین 20 تا 50 سالگی تشخیص داده می شود. احتمال اینکه زنان به این بیماری مبتلا شوند، دو برابر بیشتر از مردان است. علت بیماری نا مشخص است اما به نظر می رسد که بدن بطوری اختیاری بر علیه اجزا خودش مواد مضر تولید می کند و باعث اختلا کار انها می گردد. ویروس ها می تواند چنین مشکلات را ایجاد کنند البته هنوز ثابت شده نیست.

نشانه های MS عبارتند از:
• خستگی
• کمردرد یا سوزش
• مشکلات بینایی
• ضعف و سختی ماهیچه (اسپاستیک) و گرفتگی عضلات
• بروز مشکل در راه رفتن
• بروز مشکل در حفظ تعادل
• هماهنگ نبودن اندام های حرکتی حین راه رفتن و انجام کارها و لرزش بدن
• مشکلات روده و مثانه
• مشکلات گفتاری : ناهماهنگ بودن کلمات در هنگام حرف زدن و یا لکنت زبان
• تغییرات شناختی: مشکلات حافظه، کاهش تمرکز، تفکر کندتر
• تغییرات احساسی
• اختلال عملکرد جنسی و زود انزالی در مردان

• بی‌حسی و یا ضعف در برخی اندام‌های بدن (اغلب در یک سمت بدن)
• اختلال عصب بینایی که باعث کم‌بینی و یا نابینایی یک چشم می‌ شود
• ناتوانی در کنترل مدفوع و ادرار
• احساس خواب رفتن، سوزن سوزن شدن و درد در برخی نقاط بدن
• افسرگی
• گیجی و خستگی
• مشکل در هضم غذا
• کم تحمل شدن در برابر سرما و گرما
انواع مولتیپل اسکلروزیس یا MS چیست؟
اگر فردی، یک علامت به عنوان نشانه ای از MS داشته باشد که حداقل 24 ساعت طول بکشد، گفته می شود که فرد مبتلا به سندروم انسداد بالینی یاCIS است. فرد مبتلا به CIS ممکن است MS را به سرعت یا به کندی توسعه دهد.
سندرم جدا شده از نظر بالینی یا CIS
• عود کننده فروکش کننده MS (RRMS)
• شایع ترین نوع MS، حدود 85٪
• علائم ممکن است در طی درمان بهبود یا ناپدید شوند
پیشرونده ثانویه MS (SPMS)
• علائم در طول زمان به طور پیوسته تشدید می شود
• می تواند یا ممکن است به سرعت عود کرده یا بهبود یابد
• اکثر افراد مبتلا به RRMS به SPMS منتقل می شوند
پیشرونده اولیه یا PPMS
• نادر ترین شکل MS حدود 10٪ از افراد به این شکل بیماری، مبتلا هستند
• پیشرفت دائمی بیماری
پیشرونده عود کننده MS یا PRMS
• نادرترین شکل MS، حدود 5٪
• پیشرفت پایدار از ابتدا
• به شدت پیشرونده که کنترل آن سخت بوده و حتی ممکن است بیمار بهبودی خیلی کمی داشته باشد
تشخیص بیماری ms
هیچ یک از تست های آزمایشگاهی یا روش های عکسبرداری به تنهائی قادر به تشخیص قطعی بیماری نمی ‌باشد و مجموعه ‌ای از علائم بالینی، یافته‌ های عکسبرداری، آزمایش های خون، آزمایش مایع نخاعی و گاهی گرفتن فشار عصب بینائی؛ تشخیص را امکان‌ پذیر می ‌سازد.
انواع روش های بازتوانی بیماری ام اس:
• فیزیوتراپی
• کاردرمانی
• گفتاردرمانی
• توانبخشی در بیماری ام‌اس
خدمات درمانی ساج در این زمینه
کلینیک فوق تخصصى بیمارى MS در ساج، مراقبت های لازم برای بیماران مبتلا به MS را چه از نظر فیزیکی و علائم بیماری و چه از نظر روحی را به بهترین نحو ممکن انجام داده و با کنترل علائم بیماری، روند پیشرفت را کند خواهد کرد.
تیم پزشکی ما با انجام آزمایشات و اقدامات لازم، به درمان بیماری ام اس پرداخته و با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته تصویر برداری در دسترس، برای بررسی نقاط آسیب دیده مغز، کمک می گیرد.
این تیم با استفاده از تخصص متخصصان دیگر در کلینیک ساج، از جمله متخصصین پوست، چشم پزشکان، آزمایشگاه و نورولوژیست ها، به نیازهای هر بیمار پاسخ خواهد داد. همچنین با کمک کلینیک روانشناسی ساج، این بیماران روحیه خود را برای درمان بهتر ارتقا می دهند.
علاوه بر شناسایی و کنترل بیماری و علائم آن، تمرکز زیادی بر آموزش های لازم و کمک به بیمار و خانواده های آنها ، برای یادگیری چالش های موجود در بیماری و ارتقاء سلامتی انجام می گیرد.
انواع روش های درمانی از قبیل درمان های مرحله حاد شامل پالس تراپی و درمان های نگهدارنده خط اول و دوم شامل تزریق اینترفرون ها، شروع درمان با فینگولیمود، درمان با ریتوکسیماب، ناتالیزوماب، تزریق سلول های مزانشیمی و دیگر روش های بروز درمانی، بصورت سرپایی و یا بستری به بیماران ارایه می گردد.
خدمات پلی کلینیک ساج برای بیماری ام اس
آزمایشگاه ما با بروز ترین تست های آزمایشگاهی مرتبط با بیماری ام اس شامل تست های واسکولیتی-روماتولوژی، آنالیز مایع مغزی – نخاعی (CSF)، باندهای الیگوکلونال (OCB)،NMO Ab ، تست های ویرال، بررسی سطح سرمی انواع ویتامین ها و سطح سرمی انواع سموم و فلزات سنگین و… را ارایه می دهد.

خدمات تصویربرداری ساج برای بیماری ام اس
مرکز ام ار ای (MRI) با بهره گیری از دستگاه پیشرفته، در تشخیص این بیماری، به بهترین نحو ممکن عمل می کند.

زندگی خوب با شرایط مزمن را با ساج تجربه کنید
کارگاه های آموزشی در کلینیک فوق تخصصى بیماری MS، به آموزش زندگی خوب با شرایط مزمن خواهد پرداخت و به آموزش راه های ارتقا اعتماد به نفس و کسب مهارت های لازم برای کنترل بیماری را به شما عزیزان آموزش خواهد داد. تبدیل شدن به یک مدیر برای کنترل علائم خود، قدمی بزرگ در بهبود بیماری و ارتقا سلامتی است.
آدرس کلینیک ساج :
سعادت آباد، شمال چهار راه سرو، بلوار پاکنژاد، تقاطع یادگار امام، پلاک ۱
تلفن های کلینیک ساج :
۰۲۱-۲۲۱۱۸۴۷۵ , ۰۲۱-۲۲۱۱۲۳۰۰ , ۰۲۱-۲۲۱۱۵۹۹۰
سونوگرافی و رادیولوژی: ۰۲۱۲۲۱۱۱۳۷۸ همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۰:۳۰
فیزیوتراپی: ۰۲۱۲۲۱۱۱۳۶۸ همه روزه از ساعت ۲۰-۸ و پنج شنبه ها تا ۱۸
آزمایشگاه: ۰۲۱۲۲۱۱۴۹۹۳ همه روزه حتی جمعه ها
داروخانه: ۰۲۱۲۲۱۱۳۳۱۶
دندانپزشکی: ۰۲۱۲۲۱۱۷۳۲۵
عینک سازی: ۰۲۱۲۲۱۱۱۳۵۲
شبکه های اجتماعی :
تماس با اپراتور تلگرام : sajclinic_com@
کانال اطلاع رسانی تلگرام : sajclinic@
صفحه اطلاع رسانی اینستاگرام : sajclinic@

حضور پروفسور رضا کیانمنش

مقدم جناب آقای پروفسور رضا کیانمنش در کلینیک ساج در روز جمعه 10 آدر 96 را گرامی میداریم.

ایشان فوق تخصص جراحی کبد، پانکراس و سرطان دارند و هم اکنون ریاست دپارتمان حراجی دانشگاه CHU DE REIMS فرانسه و همچنین سمت دبیری انجمن جراحان غدد اروپا را دارند.

اطلاعات بیشتر در رابطه با ایشان

رپورتاژ کلینیک جراحی زنان

تهیه رپورتاژ از واحد جراحی زنان کلینیک ساج توسط سایت دکتر سلام. برای جزئیات بیشتر لینک زیر را مشاهده نمایید.

رپورتاژ کلینیک جراحی زنان ساج توسط سایت دکتر سلام

رپورتاژ کلینیک جراحی

تهیه رپورتاژ از واحد جراحی کلینیک ساج توسط سایت دکتر سلام. برای جزئیات بیشتر لینک زیر را مشاهده نمایید.

 

رپورتاژ کلینیک جراحی ساج توسط سایت دکتر سلام